O projekcie

Miło jest nam poinformować, że z dniem 16 grudnia 2022, zakończyliśmy realizację zadania „Cyfryzacja i udostępnienie zbiorów Muzeum Książki Artystycznej” (w ramach Programu MKiDN „Kultura cyfrowa”).

Celem przedsięwzięcia była digitalizacja 1921 obiektów, na które składały się zabytkowe matryce krojów pism „Wisła” oraz „Szkolne” pochodzące z warszawskiej Odlewni Czcionek Idźkowski i Ska, a także 26 maszyn (introligatorskich, drukarskich, odlewniczych) służących do produkcji czcionek i książek. 

W ramach zadania zostało opracowane wydawnictwo edukacyjne, opisujące zakres digitalizowanych zasobów i możliwość korzystania z niego, oraz warsztaty w których studenci mieli możliwość zapoznania się z Cyfrowymi zbiorami MKA oraz użycia zecerni w jej klasyczny sposób.

Publikacja powstała w ramach projektu „Cyfryzacja i udostępnienie zbiorów Muzeum Książki Artystycznej” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Kultura cyfrowa”. Wartość dofinansowania 196 000 zł.

 

Skip to content